Olej na plátně, 49x73 cm. Signováno vpravo dole Vilém Nowak. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Přiložen znalecký posudek PhDr. Petry Hoftichové.
Nejdelší strana: 90 cm
o autorovi: 1886-1997
Narodil se v Mníšku pod Brdy. Studoval v Praze AVU u prof. Thieleho. Později zde sám pedagogicky působil a v roce 1950 byl spoluzakladatelem VŠVU v Bratislavě, kde následně vyučoval. Ve své tvorbě prošel vývojem různých proudů, v krajinomalbě nejčastěji zobrazoval Polabí a ke konci života také okolí Prahy poblíž Vltavy. Koncem 50. let maloval kromě portrétů žen, také portréty představitelů doby. Vedle malby se věnoval grafice, zejména barevné litografii. Je zastoupen ve sbírkách NG v Praze a mnohých dalších.