Olej na plátně, 100x82 cm, rám, signováno vlevo dole.
Pozn.: Vzadu štítek s autorským názvem a původní cenou a podpisem V. Hlobil
1904 Mezimostí
1927 absolvoval UMPRUM, pokračoval na speciálce A. Hofbauera. Působil jako profesor v Turč. sv. Martině, Zlatých Moravcích, Strážnici a Ostravě. Účast na mnoha výstavách (Olomouc, Brno, Zlín, Praha). Zastoupen ve sbírkách GHMP v Praze a GVU Ostrava.