Olej na kartonu, 65x60 cm, signováno vpravo dole Pistorius, rám.
1897, Hořepník
Soukromě studoval u malířů Bouse, Hübschmanna a Bendy. V letech 1911-1913 také u Ferdinanda Engelmüllera. Maluje především podobizny moravských šlechticů.
Pozn.: Rám poškozen.