Vilém  Plocek - Zátiší s vejci

Kombinovaná technika, 25x60 cm. Signováno vpravo nahoře Plocek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

29720. Zátiší s vejci
Dražba ukončena:28.03.2019 18:15:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 300 Kč