Vilém  Plocek - Zátiší s ovocem

Kombinovaná technika, 19x24 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Vilém Plocek 1998. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 38 cm

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

100735. Zátiší s ovocem
Dražba ukončena:13.08.2023 21:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč