Vilém  Plocek - Stará ulička na Montmartru

Tempera, 60x40 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1998. Rám, pasparta.

Stav: Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 76

Pozn.: Vilém Plocek byl současníkem Františka Tichého se kterým měl  jeden čas i společný ateliér. S Alešem Helceletem (herec, malíř, keramik) se dlouhá léta přátelil, proto na většině obrazů je věnování Alešovi. Obrazy datované do roku 1991 (včetně) jsou z pozůstalosti Aleše Helceleta. Obrazy datované 1998 – 2000 jsou jedny z posledních děl V. Plocka, zakoupené od autora synem Aleše Ivanem Helceletem. Aleš Helcelet, 1922 – 1992 herec, malíř, keramik, blízký přítel Viléma Plocka.

o autorovi: 1905 - 2001

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

151008. Stará ulička na Montmartru
Dražba ukončena:11.12.2025 21:13:46
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč