Vilém  Plocek - Přístavní ulička

Kombinovaná technika, 44x58 cm. Signováno vlevo dole Vilém Plocek. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 88 cm

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

89304. Přístavní ulička
Dražba ukončena:29.01.2023 20:39:19
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč