Vilém  Plocek - Přístav ve Skotsku

Tempera, 48x68 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1973. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 88 cm

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

152379. Přístav ve Skotsku
Zbývá:16 dnů, 9 hodin
Konec dražby:28.01.2026 20:28:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč