Vilém  Plocek - Polní kytice

Tempera, 57x37 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 84 cm

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

89679. Polní kytice
Dražba ukončena:22.02.2023 22:38:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč