Vilém  Plocek - Na Montmartru

Detail položky

Detail položky

Tempera. 42x62 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1970. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

vydraženo
40867. Na Montmartru
Dražba ukončena:26.02.2020 21:11:36
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč 26.02.2020 21:06:36 3278
12 000 Kč 26.02.2020 21:06:01 536
11 000 Kč limit (26.02.2020 21:05:27) 3278
10 000 Kč 26.02.2020 21:05:28 536
9 500 Kč limit (26.02.2020 21:04:21) 3278
9 000 Kč 26.02.2020 21:04:22 536
8 500 Kč 26.02.2020 21:01:07 3278
8 000 Kč 26.02.2020 21:00:58 536
7 500 Kč 26.02.2020 21:00:13 3278
7 000 Kč 26.02.2020 20:59:31 536
6 500 Kč 26.02.2020 20:58:38 3278
6 000 Kč 26.02.2020 20:57:40 536
5 500 Kč limit (26.02.2020 20:57:32) 3278
5 500 Kč 26.02.2020 20:57:33 536
5 000 Kč limit (26.02.2020 20:57:23) 3278
4 900 Kč 26.02.2020 20:57:19 536
4 800 Kč 26.02.2020 20:56:25 3278
4 700 Kč 26.02.2020 20:56:13 536
4 600 Kč 26.02.2020 20:54:40 3278
4 500 Kč 26.02.2020 20:54:34 536
4 400 Kč 26.02.2020 20:53:03 3278
4 300 Kč 26.02.2020 20:52:30 536
4 200 Kč 26.02.2020 20:50:38 3278
4 100 Kč limit (26.02.2020 20:50:22) 1101
4 000 Kč 26.02.2020 20:50:23 3278
3 900 Kč limit (26.02.2020 17:36:29) 1101
3 800 Kč limit (26.02.2020 17:36:28) 433
3 200 Kč limit (26.02.2020 17:36:09) 433
3 100 Kč 26.02.2020 17:36:10 1101
3 000 Kč limit (07.02.2020 19:24:58) 433
2 900 Kč 04.02.2020 10:08:09 1618
2 800 Kč 04.02.2020 9:39:27 752
2 700 Kč 02.02.2020 19:47:56 1618
2 600 Kč 31.01.2020 15:47:37 305
2 500 Kč limit (31.01.2020 15:47:09) 831
2 500 Kč limit (31.01.2020 15:47:10) 305
2 200 Kč limit (31.01.2020 15:46:51) 831
2 100 Kč limit (31.01.2020 15:46:50) 305
1 300 Kč limit (31.01.2020 15:46:25) 831
1 200 Kč 31.01.2020 15:46:26 305
1 100 Kč limit (31.01.2020 14:38:12) 831
1 000 Kč 31.01.2020 14:38:13 2970
900 Kč limit (31.01.2020 8:33:48) 831