Vilém  Plocek - Loďka v přístavu

Tempera, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1973. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

65053. Loďka v přístavu
Dražba ukončena:29.09.2021 22:54:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 000 Kč