Vilém  Plocek - Kuřácké zátiší

Kombinovaná technika na desce, 35x48 cm, signováno vpravo dole Vilém Plocek 1970, nerámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

7092. Kuřácké zátiší
Dražba ukončena:25.01.2017 22:28:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 200 Kč