Vilém  Plocek - Břeh řeky

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olejová tempera, 67x130 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1956. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

 

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

vydraženo
32744. Břeh řeky
Dražba ukončena:30.05.2019 21:55:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč 30.05.2019 19:29:41 5221
9 000 Kč 30.05.2019 18:57:12 4966
8 500 Kč 30.05.2019 15:59:16 5221
8 000 Kč 30.05.2019 15:53:51 4966
7 500 Kč limit (30.05.2019 15:53:41) 5221
7 500 Kč 30.05.2019 15:53:42 4966
7 000 Kč limit (30.05.2019 15:53:33) 5221
6 500 Kč 30.05.2019 15:53:34 4966
6 000 Kč limit (29.05.2019 10:28:37) 5221
5 500 Kč 28.05.2019 19:12:37 1101
5 000 Kč 27.05.2019 21:19:38 5221
4 900 Kč 26.05.2019 19:14:25 1618
4 800 Kč 22.05.2019 19:56:49 5221
4 700 Kč 21.05.2019 20:59:36 433
4 600 Kč 20.05.2019 18:25:32 5221
4 500 Kč 19.05.2019 20:01:07 36
4 400 Kč 17.05.2019 16:39:01 4966
4 300 Kč 16.05.2019 22:33:20 5221
4 200 Kč 16.05.2019 20:28:48 4966
4 100 Kč limit (16.05.2019 20:28:43) 5220
4 100 Kč 16.05.2019 20:28:44 4966
4 000 Kč limit (16.05.2019 20:28:38) 5220
3 900 Kč 16.05.2019 20:28:39 4966
3 800 Kč limit (16.05.2019 20:28:34) 5220
3 700 Kč 16.05.2019 20:28:35 4966
3 600 Kč limit (16.05.2019 20:28:29) 5220
3 500 Kč 16.05.2019 20:28:30 4966
3 400 Kč limit (16.05.2019 9:03:59) 5220
3 300 Kč 16.05.2019 9:04:00 488
3 200 Kč limit (15.05.2019 12:42:47) 5220
3 100 Kč 15.05.2019 11:46:34 488
3 000 Kč limit (15.05.2019 11:46:33) 5220
2 600 Kč limit (15.05.2019 11:46:15) 5220
2 500 Kč limit (15.05.2019 11:46:14) 488
1 600 Kč limit (15.05.2019 11:45:48) 5220
1 500 Kč limit (15.05.2019 11:45:47) 488
1 400 Kč limit (15.05.2019 11:45:22) 5220
1 300 Kč 15.05.2019 11:45:23 488
1 200 Kč limit (14.05.2019 11:43:51) 5220
1 100 Kč 14.05.2019 11:43:52 831
1 000 Kč limit (14.05.2019 8:52:41) 5220