Vilém  Plocek - Alternativa starého Montmartru pro Aleše Helceleta

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Tempera, 57x75 cm. Signováno vpravo dole Vilém Plocek 1983. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 86 cm

Pozn.: Vilém Plocek byl současníkem Františka Tichého se kterým měl  jeden čas i společný ateliér. S Alešem Helceletem (herec, malíř, keramik) se dlouhá léta přátelil, proto na většině obrazů je věnování Alešovi. Obrazy datované do roku 1991 (včetně) jsou z pozůstalosti Aleše Helceleta. Obrazy datované 1998 – 2000 jsou jedny z posledních děl V. Plocka, zakoupené od autora synem Aleše Ivanem Helceletem. Aleš Helcelet, 1922 – 1992 herec, malíř, keramik, blízký přítel Viléma Plocka.

 

o autorovi: 1905 - 2001
Narozen v Brandýse nad Labem. Absolvoval odbornou školu bytového průmyslu na Žižkově. Malířství se učil pod vedením malířů J. Bendy a Fr. Tichého. Ve svém díle často zobrazoval prosté motivy ze svého rodiště. Později začalo v jeho tvorbě převažovat poetické vidění, v 50. letech zachycoval lyrickým způsobem také ruskou krajinu. Pracoval většinou v kombinovaných technikách akvarelu, pastelu a barevných tuší, čímž dosahoval pastelové jemnosti, měkkosti a tušové konkrétnosti. Vedle malby se zabýval i knižní ilustrací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26.000 Kč.

vydraženo
151105. Alternativa starého Montmartru pro Aleše Helceleta
Dražba ukončena:11.12.2025 22:41:36
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 11.12.2025 22:38:36 18594
10 000 Kč 11.12.2025 22:37:02 51
9 500 Kč 11.12.2025 22:35:50 18594
9 000 Kč 11.12.2025 22:35:16 16966
8 500 Kč 11.12.2025 22:34:57 18594
8 000 Kč 11.12.2025 22:34:37 5294
7 500 Kč 11.12.2025 22:32:32 18594
7 000 Kč 11.12.2025 22:31:56 5294
6 500 Kč limit (11.12.2025 22:31:50) 18594
6 000 Kč 11.12.2025 22:31:51 5294
5 500 Kč limit (11.12.2025 22:31:35) 18594
5 000 Kč 11.12.2025 22:31:36 5294
4 900 Kč limit (11.12.2025 22:27:20) 18594
4 800 Kč 11.12.2025 22:23:47 5294
4 700 Kč limit (11.12.2025 22:23:43) 51
4 700 Kč 11.12.2025 22:23:44 5294
4 600 Kč limit (11.12.2025 22:19:35) 51
4 500 Kč 11.12.2025 22:14:47 5294
4 400 Kč limit (11.12.2025 22:14:42) 51
4 400 Kč 11.12.2025 22:14:43 5294
4 300 Kč limit (11.12.2025 22:05:40) 51
4 200 Kč limit (11.12.2025 21:59:09) 5294
4 100 Kč limit (11.12.2025 21:59:08) 51
3 900 Kč limit (11.12.2025 21:23:33) 5294
3 800 Kč limit (11.12.2025 21:23:32) 51
3 600 Kč 11.12.2025 12:38:13 5294
3 500 Kč 11.12.2025 8:49:34 1618
3 400 Kč 10.12.2025 22:53:29 488
3 300 Kč 10.12.2025 13:29:55 5294
3 200 Kč 10.12.2025 11:45:42 1618
3 100 Kč 08.12.2025 11:52:25 5294
3 000 Kč 01.12.2025 16:00:46 1618