Viktor Stretti - Večer

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 14x18 cm. Signováno tužkou vlevo dole V. Stretti 98 a vlevo nahoře v tisku V. Stretti 98. Paspartováno.

Pozn.: Restituce Národní galerie, Waldesova sbírka.

 

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

vydraženo doporučujeme
83221. Večer
Dražba ukončena:14.09.2022 22:50:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 14.09.2022 22:30:08 31
10 000 Kč limit (14.09.2022 22:29:52) 6651
10 000 Kč 14.09.2022 22:29:53 31
9 500 Kč limit (14.09.2022 22:29:49) 6651
9 000 Kč 14.09.2022 22:29:50 31
8 500 Kč limit (14.09.2022 22:29:46) 6651
8 000 Kč 14.09.2022 22:29:47 31
7 500 Kč limit (14.09.2022 22:29:43) 6651
7 000 Kč 14.09.2022 22:29:44 31
6 500 Kč limit (14.09.2022 22:29:39) 6651
6 000 Kč 14.09.2022 22:29:40 31
5 500 Kč limit (14.09.2022 22:12:37) 6651
5 000 Kč 14.09.2022 22:12:38 737
4 900 Kč limit (14.09.2022 22:11:38) 6651
4 800 Kč 14.09.2022 22:11:39 737
4 700 Kč limit (14.09.2022 22:07:47) 6651
4 600 Kč 14.09.2022 22:07:48 44
4 500 Kč limit (14.09.2022 22:06:51) 6651
4 400 Kč 14.09.2022 22:06:52 6986
4 300 Kč limit (14.09.2022 22:02:11) 6651
4 200 Kč 14.09.2022 22:02:12 6986
4 100 Kč limit (14.09.2022 10:36:47) 6651
4 000 Kč limit (14.09.2022 10:36:46) 878
3 600 Kč limit (09.09.2022 19:34:46) 878
3 500 Kč limit (09.09.2022 19:34:45) 6651
3 100 Kč limit (01.09.2022 11:36:08) 6651
3 000 Kč limit (01.09.2022 11:36:07) 1074
2 700 Kč limit (01.09.2022 11:16:01) 6651
2 600 Kč limit (01.09.2022 11:16:00) 1074
2 300 Kč limit (01.09.2022 11:15:53) 6651
2 200 Kč limit (01.09.2022 11:15:52) 1074
1 900 Kč limit (01.09.2022 11:15:44) 6651
1 800 Kč limit (01.09.2022 11:15:43) 1074
1 200 Kč limit (31.08.2022 22:23:57) 6651
1 100 Kč 31.08.2022 22:23:58 44
1 000 Kč limit (26.08.2022 19:38:07) 6651