Viktor Stretti

41524. Soubor 2 grafických listů

popis: Litografie, 41x33 a 13x16 cm. Signovány V.S. 1x volný list, 1x pasparta.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studia na AVU (prof. Ženíšek). Od roku 1898 studuje v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Učil se rovněž v ateliéru grafické školy Petra Halma. Procestoval Belgii, Holandsko, Francii i Normandii a několikrát byl také v Itálii. Během působení na našem území ho nejvíce uchvátila Praha, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie. Maluje podobizny (T.G.M., E. Beneš,...), zátiší, genry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval krajiny z mořského pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvoří také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé,...). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

dražba ukončena: 11.03.2020 20:12:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 700 Kč

700 Kč limit (11.03.2020 13:08:55) 6651