Viktor Stretti - Pasačka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 16x20 cm. Signováno tužkou vpravo dole Viktor Stretti. Paspartováno.

Pozn.: Restituce Národní galerie, Waldesova sbírka.

 

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

vydraženo
83239. Pasačka
Dražba ukončena:14.09.2022 23:08:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (14.09.2022 22:43:44) 6651
9 000 Kč 14.09.2022 22:43:45 7775
8 500 Kč limit (14.09.2022 22:43:36) 6651
8 000 Kč 14.09.2022 22:43:37 7775
7 500 Kč limit (14.09.2022 22:43:32) 6651
7 000 Kč 14.09.2022 22:43:33 7775
6 500 Kč limit (14.09.2022 22:43:28) 6651
6 000 Kč 14.09.2022 22:43:29 7775
5 500 Kč limit (14.09.2022 22:06:22) 6651
5 000 Kč 14.09.2022 22:06:23 6986
4 900 Kč limit (14.09.2022 21:59:31) 6651
4 800 Kč 14.09.2022 21:59:32 1567
4 700 Kč limit (14.09.2022 21:58:40) 6651
4 600 Kč 14.09.2022 21:58:41 1567
4 500 Kč limit (14.09.2022 21:58:27) 6651
4 400 Kč 14.09.2022 21:58:28 1567
4 300 Kč limit (14.09.2022 21:58:19) 6651
4 200 Kč 14.09.2022 21:58:20 1567
4 100 Kč limit (14.09.2022 10:37:43) 6651
4 000 Kč limit (14.09.2022 10:37:42) 878
2 600 Kč limit (09.09.2022 19:35:40) 878
2 500 Kč limit (29.08.2022 14:42:39) 6651
2 400 Kč 29.08.2022 14:42:40 6705
2 300 Kč limit (29.08.2022 14:41:57) 6651
2 200 Kč 29.08.2022 14:41:58 6705
2 100 Kč limit (29.08.2022 14:41:53) 6651
2 000 Kč 29.08.2022 14:41:54 6705
1 900 Kč limit (29.08.2022 14:41:49) 6651
1 800 Kč 29.08.2022 14:41:50 6705
1 700 Kč limit (29.08.2022 14:41:45) 6651
1 600 Kč 29.08.2022 14:41:46 6705
1 500 Kč limit (29.08.2022 14:41:42) 6651
1 400 Kč 29.08.2022 14:41:43 6705
1 300 Kč limit (29.08.2022 14:41:37) 6651
1 200 Kč 29.08.2022 14:41:38 6705
1 100 Kč limit (26.08.2022 19:41:51) 6651
1 000 Kč 18.08.2022 11:43:39 6705