Viktor Stretti - Motiv z Prahy

Litografie, 28x36 cm. Signováno vpravo dole tužkou Viktor Stretti. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek). Od roku 1898 studuje v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Učil se rovněž v ateliéru grafické školy Petra Halma. Procestoval Belgii, Holandsko, Francii i Normandii a několikrát byl také v Itálii. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, genry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

72130. Motiv z Prahy
Dražba ukončena:16.01.2022 20:28:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč