Viktor Stretti

7456. Malostranské střechy

popis: Litografie, 31x38,5 cm, signováno vpravo dole, 1951, volný list.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studia na AVU (prof. Ženíšek). Od roku 1898 studuje v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Učil se rovněž v ateliéru grafické školy Petra Halma. Procestoval Belgii, Holandsko, Francii i Normandii a několikrát byl také v Itálii. Během působení na našem území ho nejvíce uchvátila Praha, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie. Maluje podobizny (T.G.M., E. Beneš,...), zátiší, genry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval krajiny z mořského pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvoří také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé,...). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

dražba ukončena: 15.02.2017 18:55:00

vyvolávací cena: 100 Kč

vydraženo za: 400 Kč