Viktor Stretti - Londýn

Lept a akvatinta, 40x32 cm. Signováno tužkou vpravo dole Viktor Stretti a vpravo dole v tisku Viktor Stretti London 1913. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 58 cm

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

73577. Londýn
Dražba ukončena:16.03.2022 22:54:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 000 Kč