Viktor Stretti - Konvolut 4 litografií - Praha

Soubor 4 původních litografií v tvrdých deskách. Rozměry desek 51x40 cm. Rozměry litografií cca 30x38 cm. Všechny signovány tužkou Viktor Stretti. Vydala Družstevní práce Praha.

Pozn.: Kompletní soubor obsahuje 6 litografií a úvodní slovo, oboje u této položky schází.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

81827. Konvolut 4 litografií - Praha
Dražba ukončena:17.08.2022 21:35:21
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč