Viktor Stretti - Irisy ve váze

Nejdelší strana: 95 cm

Olej na plátně, 73x58 cm. Signováno vpravo dole Viktor Stretti 1940. Rámováno. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Viktor Stretti patří k předním osobnostem české umělecké scény první poloviny 20. století. Přestože se proslavil zejména grafickou tvorbou, velmi důležitou součást jeho díla tvoří také malířské práce. Předložený obraz představuje krásný příklad kytice, na němž se uplatňuje autorův malířský talent a schopnost mistrně skloubit realistické zobrazení s neotrockým rukopisem. Klasickou vertikální kompozici na střed doplňuje kalíšek cigaret položený po levé straně vázy mezi dostředné linie zřasené draperie. Dojem hlubokého prostoru malíř vybudoval pomocí rozdílů v technickém podání pozadí a kytice jako takové. Právě způsob malířské práce podtrhuje atraktivitu tohoto krásného květinového zátiší, zejména živě vedené tahy štětcem na okvětích, vyjádření pevnosti a materiálu vázy anebo krásné lomené odstíny modré, fialové a žluté. Jde o prvotřídní a vysoce kultivované dílo suverénního autora, jehož koupi lze jedině doporučit.

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
88891. Irisy ve váze
Dražba ukončena:26.01.2023 20:53:47
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:65 000 Kč