Viktor Stretti - Zátiší s lahví Chianti

Olej na kartonu, 55x65 cm, signováno vpravo dole Viktor Stretti 1956, rám, zaskleno.

1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studia na AVU (prof. Ženíšek). Od roku 1898 studuje v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Učil se rovněž v atelieru grafické školy Petra Halma. Procestoval Belgii, Holandsko, Francii i Normandii a několikrát byl také v Itálii. Během působení na našem území ho nejvíce uchvátila Praha, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie. Maluje podobizny (T.G.M., E. Beneš,...), zátiší, genry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval krajiny z mořského pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvoří také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé,...). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

4203. Zátiší s lahví Chianti
Dražba ukončena:31.03.2016 20:36:26
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč