Viktor Stretti - Kytice lučních květů

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně nalepeném na kartonu, 43x34 cm, signováno vpravo dole Viktor Stretti 1937, rám.

1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studia na AVU (prof. Ženíšek). Od roku 1898 studuje v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Učil se rovněž v atelieru grafické školy Petra Halma. Procestoval Belgii, Holandsko, Francii i Normandii a několikrát byl také v Itálii. Během působení na našem území ho nejvíce uchvátila Praha, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie. Maluje podobizny (T.G.M., E. Beneš,...), zátiší, genry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval krajiny z mořského pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvoří také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé,...). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

vydraženo
5877. Kytice lučních květů
Dražba ukončena:26.10.2016 19:42:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 26.10.2016 19:36:42 2104
25 000 Kč limit (24.10.2016 19:13:45) 1623
24 000 Kč 24.10.2016 19:13:46 2104
23 000 Kč limit (24.10.2016 19:13:35) 1623
22 000 Kč 24.10.2016 19:13:36 2104
21 000 Kč limit (24.10.2016 15:05:04) 1623
20 000 Kč 24.10.2016 15:05:05 1623
19 000 Kč limit (19.10.2016 19:48:10) 2104
18 000 Kč limit (19.10.2016 19:48:11) 1623
16 000 Kč 19.10.2016 10:39:35 1623
15 000 Kč limit (19.10.2016 10:39:11) 2104
14 000 Kč 19.10.2016 10:39:12 1623
11 000 Kč 09.10.2016 16:15:42 2104
10 000 Kč limit (09.10.2016 16:15:05) 1623
10 000 Kč 09.10.2016 16:15:06 2104
9 500 Kč limit (09.10.2016 16:14:50) 1623
9 010 Kč 09.10.2016 16:14:51 2104
8 500 Kč limit (09.10.2016 16:14:39) 1623
8 010 Kč 09.10.2016 16:14:40 2104
7 500 Kč limit (09.10.2016 16:14:15) 1623
7 010 Kč 09.10.2016 16:14:16 2104
6 500 Kč limit (09.10.2016 16:14:03) 1623
6 010 Kč 09.10.2016 16:14:04 2104
5 500 Kč limit (09.10.2016 16:13:49) 1623
5 010 Kč 09.10.2016 16:13:50 2104
4 100 Kč limit (09.10.2016 16:13:36) 1623
4 010 Kč 09.10.2016 16:13:37 2104
3 600 Kč limit (09.10.2016 16:13:23) 1623
3 510 Kč 09.10.2016 16:13:24 2104
3 100 Kč limit (09.10.2016 16:13:07) 1623
3 010 Kč 09.10.2016 16:13:08 2104
2 600 Kč limit (09.10.2016 16:12:47) 1623
2 510 Kč 09.10.2016 16:12:48 2104
2 100 Kč limit (09.10.2016 16:12:20) 1623
2 000 Kč 09.10.2016 16:12:21 2104
1 600 Kč 03.10.2016 14:49:03 1623
1 500 Kč 02.10.2016 11:22:51 61