Jaroslav Zamazal - Veris - Kuchyňské zátiší

Olej na kartonu, 39x70 cm. Signováno vpravo dole Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 84 cm

Kompozice od Jaroslava Zamazala - Verise představuje pohled na zátiší uspořádané na dřevěném stole. Pozadí kompozice je zasazeno do stínu a tak hlavní pozornost je směrována na kompozici v prvním plánu, která je sestavena z kukuřic, dvou pletených košíků, naplněných jablky a cibulí, v jejichž pozadí se nachází džbán. Barevné kompozici dominují teplé zemité odstíny, kontrastem ke kterým slouží sytá barevnost zobrazených plodů. Kvalitní malířské provedení řadí toto dílo mezi vynikající realistické studie. Dílo doporučujeme jako skvělou investiční příležitost a akvizici pro sbírku domácího umění 20. století.

o autorovi: 1900 Vsetín - 1983 Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
112757. Kuchyňské zátiší
Dražba ukončena:27.03.2024 20:20:10
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 500 Kč