Věra Tošenovská - Nábřeží

Detail položky

Detail položky

Kvaš, 25x45 cm. Signováno vpravo nahoře Tošenovská. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 62 cm

 

o autorovi: 1924 – 2011
Malířka, grafička, textilní výtvarnice. Studovala na VŠUP v Praze v grafické speciálce J. Nováka a K. Svolinského. Ilustrovala knihy, navrhovala kostýmy pro divadla v Ostravě a Opavě. Věnovala se volné grafice, malbě, realizacím v architektuře. Stala se průkopnicí v nově vynalezené české výtvarné technice art protisu. Zabývala se také tvorbou gobelínů. Jejími motivy byly často ženy a květiny, gobelíny podle jejích návrhů zdobí reprezentační místnosti řady veřejných budov.

124152. Nábřeží
Zbývá:2 dnů, 22 hodin
Konec dražby:22.09.2024 20:35:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
500 Kč 15.09.2024 16:50:57 15735