Věra Krumphanzl - Soubor 2 prací

LItografie, 49x56 a 56x64 cm. Signovány Věra Krumphanzl. Rámy, zaskleny.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1946
Narodila se v Praze. Studoval UMPRUM v Praze po předchozím absolutoriu Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Svými ilustracemi dětských časopisů a učebnic provázela celé generace. Věnuje se malbě, kresbě, volné a užité grafice a ilustraci. Získala mnohá významná mezinárodní (Francie, Itálie, Japonsko, Německo) i česká ocenění za grafickou tvorbu a ilustrace.
Realizovala cca 160 samostatných výstav. Galerie, muzea a soukromé sbírky mají ve svém majetku její grafickou i malířskou tvorbu (Národní galerie v Praze, Berlín, Mnichov, Cham, Furth im Wald, Regensburg, Amsterdam, Haarlem, New York, Oxford, Nagasaki, Tokio, Nancy, Paříž, (Itálie) Arezzo, (Švýcarsko) Ženeva, aj.
Žije a pracuje v Praze. Její díla se na aukčním trhu vyskytují zcela vyjímečně.

40572. Soubor 2 prací
Dražba ukončena:12.02.2020 21:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 03.02.2020 12:39:16 831