Olej na sololitu, 15x10 cm. Signováno vlevo dole V. 96. Rámováno.
pozn.: Preciznost, jemnost a nadsázka jsou základními vyjadřovacími prostředky této osobité autorky. Klasicky pojatá malba, která nezaměnitelně odráží autorčino studium restaurátorství, vábí k prozkoumání každého detailu. Zde nacházíme amorka v posměvačném gestu i nečekaný obsah kufru a obraz, ač nevelký rozměrem, vybízí k velkým otázkám. Obraz doporučujeme sběrateli současného českého malířství, který ocení jak kvalitu provedení, tak poselství, která v sobě díla Venduly Halounové-Císařovské nesou. O vyjímečných kvalitách děl této autorky svědčí i to, že již 30 let zdobí i interiéry Pražského hradu.
o autorovi: 1950
Vendula Císařovská vystudovala AVU Praha, obor restaurátorství, a Ecole Des Beaux Arts, Paříž. Kromě obrazů je také autorkou ilustrací mnoha knih. Vystavovala v řadě českých i zahraničních galerií (Praha, Zürich, Pornic, Brusel atd.), realizovala také nástěnné malby kanceláří prezidenta republiky v prostorách Pražského hradu (1991) a nástěnné malby v soukromé vile Václava Havla (1994).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.