Olej na sololitu, 16x10 cm. Monogramováno vpravo dole V.H. 83. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Současný majitel získal dílo přímo od autorky.
o autorovi: 1950
Vendula Císařovská vystudovala AVU Praha, obor restaurátorství, a Ecole Des Beaux Arts, Paříž. Kromě obrazů je také autorkou ilustrací mnoha knih. Vystavovala v řadě českých i zahraničních galerií (Praha, Zürich, Pornic, Brusel atd.), realizovala také nástěnné malby kanceláří prezidenta republiky v prostorách Pražského hradu (1991) a nástěnné malby v soukromé vile Václava Havla (1994).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.