Akvarel, 49x36 cm. Monogramováno vpravo dole VČ. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1865 – 1936
Český malíř, ilustrátor, loutkař. Studoval na pražské AVU u prof. Čermáka a Lhoty, později na vídeňské Akademii u prof. Griepenkerla. Byl oblíbeným ilustrátorem, svými obrázky vyzdobil nesčetné množství knih, zejména s historickými a dobrodružnými tématy.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 24 000 Kč.