Vladimír Vašíček - Spirála života

Kombinovaná technika, 49x23 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 78. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

33804. Spirála života
Dražba ukončena:26.06.2019 20:44:08
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:4 100 Kč