Olej na překližce, 30x35 cm. Signováno vpravo dole Vaner. Rámováno.
Stav: Rám poškozen.
Zima na Karlově mostě od Václava Vanera, který se hojně věnoval zachycení krajinných výjevů, zobrazuje jeden z velmi oblíbených pohledů na Prahu. Na zlatém řezu v levé části obrazu stojí mostecké věže, v pozadí se na horizontu vypíná silueta Pražského hradu s katedrálou. Samotný zasněžený most se doširoka rozevírá směrem k divákovi. Na obraze na první pohled upoutá výrazné barevné řešení. Bílý odstín sněhu kontrastuje s teplou barevnou škálou zobrazené architektury, kterou na vrchu obrazu vyvažuje tmavá modř oblohy. Václav Vaner je mezi sběrateli oblíbený právě pro svůj cit pro originální paletu a vyspělou malířskou práci, které jeho malbám dodávají punc neopakovatelnosti.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 Kč.