Václav Trefil

60692. Abstrakce

popis: Olej na kartonu, 70x50 cm. Nesignováno. Rám moderní - stříbrnozlatý.

o autorovi: 1906, Přerov-Henčlov – 1989, Praha
Český ilustrátor, grafik, malíř, pedagog a typograf. V letech (1925 – 1931) studoval na pražské AVU (O. Nejedlý). Členem ČFVU, Syndikátu výtvarníků československých či SVU Aleš. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpající z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč.

zbývá: 8 dnů, 7 hodin

konec dražby: 30.06.2021 19:26:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 900 Kč