Olej na sololitu, 50x70 cm, signováno vpravo dole V. Trefil, rám, zaskleno.
1906, Henčlov u Přerova
Žák AVU (1925-1931; prof. Nejedlý). Studijní cesty do Francie, Itálie, Kostariky a Německa. Malíř zátiší a krajine. Později se věnuje i figurální tvorbě. Náměty čerpá z polních prací.