Olej na sololitu, 64x43 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Přiložen znalecký posudek PhDr. Františka Dvořáka.
Nejdelší strana: 73 cm
o autorovi: 1906 – 1965
Malíř, keramik, designér. Studoval na AVU v Praze u profesorů Obrovského a Nechleby. Zaměřoval se na surrealistickou a veristickou malbu, maloval krajiny, snové příběhy a portréty. Jeho obrazy zážitků z války patří k nejsilnějším protiválečným dílům 40. let. Věnoval se také designu keramiky a porcelánu. Byl členem Skupiny Ra, SVU Mánes, Nové skupiny K. Teigeho. Jeho práce jsou zastoupeny v NG v Praze, MG Brno a ve všech dalších významných českých galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 500 000 Kč.