Václav Tikal - Kompozice

Detail položky

Detail položky

Tempera, 50x35 cm. Signováno vlevo dole Tikal 63. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 59 cm

 

o autorovi: 1906 – 1965
Malíř, keramik, designér. Studoval na AVU v Praze u profesorů Obrovského a Nechleby. Zaměřoval se na surrealistickou a veristickou malbu, maloval krajiny, snové příběhy a portréty. Jeho obrazy zážitků z války patří k nejsilnějším protiválečným dílům 40. let. Věnoval se také designu keramiky a porcelánu. Byl členem Skupiny Ra, SVU Mánes, Nové skupiny K. Teigeho. Jeho práce jsou zastoupeny v NG v Praze, MG Brno ve všech dalších významných českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 500 000 Kč.

posouzeno znalcem
125404. Kompozice
Zbývá:32 dnů, 20 hodin
Konec dražby:31.10.2024 22:23:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 28.09.2024 14:32:43 2880
6 000 Kč 28.09.2024 10:06:07 9074
5 500 Kč 27.09.2024 17:29:42 12343
5 000 Kč 27.09.2024 11:06:36 831