Václav Švarc - Hříbky

Olej na dřevě, 17x20 cm. Signováno vpravo dole V. Švarc. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: nar.15. 8. 1886 v Kožlanech u Plzně - zemřel 12. 3. 1956 v Českých Budějovicích. Studoval pražskou AVU ve speciálce u profesora Vojtěcha Hynaise 1902 - 1908. Absolvoval studijní pobyt v Mnichově, v roce 1912 pobýval v Paříži na Hlávkovo stipendium. Tvořil krajiny, portréty a zátiší. Častá témata představují les a Jindřichův Hradec s okolím. Ilustroval Křičkovy písně. Obeslal výstavu v Praze Topičově salonu, dále vystavoval v Jindřichově Hradci, Klatovech, Českých Budějovicích, Nitře. Vystavoval s jihočeskými výtvarníky, a roku 1928 v Brně na výstavě Soudobá kultura. Samostatně vystavoval v letech 1918, 1919 a 1925 v Jindřichově Hradci a roku 1921 v Klatovech. Je zastoupen ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě, zátiším i portrétům.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 500 Kč.
malíř

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze ve

72151. Hříbky
Dražba ukončena:16.01.2022 20:49:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč