Václav Šprungl - U kostela

Olej na kartonu, 45x33 cm. Signováno vpravo dole V. Šprungl 1969. Rám, sklo. Zezadu štítek.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1926 – 1993
Malíř, grafik. Studoval grafickou školu a VŠUP u K. Svolinského. Do r. 1969 pracoval jako svobodný umělec, byl členem Svazu umělců. V r. 1969 odešel do emigrace do Švýcarska. Jeho práce byly ovlivněny německým expresionismem (Lionel Feininger). Zabýval se rovněž návrhy divadelních kostýmů a výpravy, návrhy poštovních známek a ilustrací knih. Zemřel ve švýcarském Langenbruchu.

Václav Šprungl
86415. U kostela
Dražba ukončena:01.12.2022 20:26:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 30.11.2022 21:47:31 11213
1 000 Kč 27.11.2022 22:11:00 1087