Václav Špála - Sběr jablek

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 17x11 cm. Signováno vpravo dole V. Špála. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
58215. Sběr jablek
Dražba ukončena:15.04.2021 19:43:03
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 900 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 900 Kč limit (15.04.2021 19:38:03) 6208
4 800 Kč 15.04.2021 19:32:54 3833
4 700 Kč 15.04.2021 19:22:25 6526
4 600 Kč limit (15.04.2021 19:22:12) 3833
4 500 Kč 15.04.2021 19:22:13 6526
4 400 Kč limit (15.04.2021 19:21:46) 3833
4 300 Kč 15.04.2021 19:21:47 6526
4 200 Kč limit (14.04.2021 22:23:30) 3833
4 100 Kč limit (14.04.2021 22:23:29) 5083
3 900 Kč limit (14.04.2021 22:23:19) 3833
3 800 Kč 14.04.2021 22:23:20 5083
3 700 Kč limit (14.04.2021 21:40:47) 3833
3 600 Kč 14.04.2021 19:15:49 488
3 500 Kč limit (14.04.2021 19:15:30) 5443
3 500 Kč 14.04.2021 19:15:31 488
3 400 Kč limit (14.04.2021 19:15:21) 5443
3 300 Kč 14.04.2021 19:15:22 488
3 200 Kč limit (14.04.2021 19:15:15) 5443
3 100 Kč 14.04.2021 19:15:16 488
3 000 Kč limit (14.04.2021 19:15:09) 5443
2 900 Kč 14.04.2021 19:15:10 488
2 800 Kč limit (14.04.2021 19:15:02) 5443
2 700 Kč 14.04.2021 19:15:03 488
2 600 Kč limit (14.04.2021 15:08:22) 5443
2 500 Kč limit (14.04.2021 15:08:21) 488
1 800 Kč limit (14.04.2021 15:03:28) 488
1 700 Kč limit (14.04.2021 15:03:27) 3589
1 500 Kč 13.04.2021 21:38:00 488
1 400 Kč 11.04.2021 12:07:14 3833
1 300 Kč 10.04.2021 22:03:02 3773
1 200 Kč 07.04.2021 22:27:03 5712
1 100 Kč 06.04.2021 21:12:22 3833
1 000 Kč 04.04.2021 9:40:02 488
900 Kč 01.04.2021 22:28:09 5712
800 Kč 23.03.2021 9:54:13 7495
700 Kč 22.03.2021 19:48:34 7653
600 Kč 22.03.2021 12:35:53 651
500 Kč 20.03.2021 20:07:05 2533