Václav Špála - Žena s košíkem ovoce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Linoryt, 18x13 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Špála. Pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
39317. Žena s košíkem ovoce
Dražba ukončena:15.01.2020 21:54:14
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:17 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
17 000 Kč limit (15.01.2020 21:48:35) 6280
17 000 Kč 15.01.2020 21:48:36 3525
16 000 Kč limit (15.01.2020 21:48:20) 6280
15 000 Kč limit (15.01.2020 21:48:19) 3525
13 000 Kč limit (15.01.2020 21:48:06) 6280
12 000 Kč limit (15.01.2020 21:48:05) 3525
10 000 Kč limit (15.01.2020 21:47:45) 6280
9 500 Kč 15.01.2020 21:47:46 3691
9 000 Kč limit (15.01.2020 21:46:45) 6280
8 500 Kč 15.01.2020 21:45:46 3525
8 000 Kč 15.01.2020 20:29:39 3691
7 500 Kč 15.01.2020 20:23:23 3135
7 000 Kč 15.01.2020 19:27:55 3691
6 500 Kč 15.01.2020 15:07:53 4920
6 000 Kč limit (14.01.2020 20:50:30) 6147
6 000 Kč 14.01.2020 20:50:31 6384
5 500 Kč limit (22.12.2019 12:08:43) 6147
5 000 Kč limit (22.12.2019 12:08:42) 4713
4 800 Kč limit (22.12.2019 12:08:19) 4713
4 700 Kč limit (22.12.2019 12:08:18) 6147
4 200 Kč limit (22.12.2019 11:37:50) 4713
4 100 Kč limit (22.12.2019 11:37:49) 6147
3 800 Kč limit (22.12.2019 11:37:34) 4713
3 700 Kč limit (22.12.2019 11:37:33) 6147
2 500 Kč limit (22.12.2019 11:15:00) 4713
2 400 Kč limit (22.12.2019 11:14:59) 6147
2 200 Kč limit (18.12.2019 20:48:19) 4713
2 100 Kč limit (18.12.2019 20:48:18) 6147
1 800 Kč limit (18.12.2019 20:47:46) 4713
1 700 Kč limit (18.12.2019 20:47:45) 6147
1 500 Kč limit (18.12.2019 20:47:33) 4713
1 400 Kč limit (18.12.2019 20:47:32) 6147
1 000 Kč limit (16.12.2019 21:20:31) 4713
900 Kč 16.12.2019 11:06:42 4818
800 Kč 15.12.2019 20:45:27 488
700 Kč 14.12.2019 10:59:07 2752