Václav Špála - Žena

Detail položky

Detail položky

Dřevoryt, 23x20 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
21755. Žena
Dražba ukončena:19.09.2018 19:21:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 700 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 700 Kč 19.09.2018 19:09:47 3525
2 600 Kč 19.09.2018 18:36:59 3589
2 500 Kč 13.09.2018 14:43:04 235
2 400 Kč 07.09.2018 21:43:44 4262
2 300 Kč 23.08.2018 15:18:27 3525
2 200 Kč 26.07.2018 20:11:28 1003
2 100 Kč limit (24.07.2018 17:16:01) 375
2 100 Kč 24.07.2018 17:16:02 1003
2 000 Kč limit (15.07.2018 20:52:14) 375
1 900 Kč 15.07.2018 20:52:15 1003
1 800 Kč limit (15.07.2018 20:52:03) 375
1 700 Kč 15.07.2018 20:52:04 1003
1 600 Kč limit (15.07.2018 20:51:55) 375
1 500 Kč 15.07.2018 20:51:56 1003
1 400 Kč limit (15.07.2018 20:51:46) 375
1 300 Kč 15.07.2018 20:51:47 1003
1 200 Kč limit (11.07.2018 11:25:04) 375
1 100 Kč 11.07.2018 11:25:05 1003
1 000 Kč limit (11.07.2018 11:24:52) 375
900 Kč 11.07.2018 11:24:53 1003
800 Kč limit (11.07.2018 11:24:37) 375
700 Kč 11.07.2018 11:24:38 1003
600 Kč limit (23.06.2018 19:33:48) 375
500 Kč 08.06.2018 15:18:33 2533