Václav Špála - Zátiší s ovocem

Detail položky

Detail položky

Akvarel, 32x44 cm. Signováno vpravo dole V. Špála, Praha 20/9, 1945. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
65188. Zátiší s ovocem
Dražba ukončena:30.09.2021 22:13:57
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:70 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
70 000 Kč 30.09.2021 22:08:57 9214
65 000 Kč limit (30.09.2021 21:27:32) 6874
65 000 Kč limit (30.09.2021 21:27:33) 7123
55 000 Kč 30.09.2021 19:51:06 6874
50 000 Kč limit (30.09.2021 19:51:05) 7123
46 000 Kč limit (30.09.2021 19:43:48) 7123
45 000 Kč limit (30.09.2021 19:43:22) 6874
45 000 Kč limit (30.09.2021 19:43:23) 7123
39 000 Kč limit (30.09.2021 19:24:13) 6874
38 000 Kč limit (30.09.2021 19:23:59) 3776
38 000 Kč limit (30.09.2021 19:24:00) 6874
34 000 Kč limit (30.09.2021 19:23:24) 3776
33 000 Kč limit (30.09.2021 19:23:23) 6874
26 000 Kč limit (30.09.2021 12:40:26) 3776
25 000 Kč limit (30.09.2021 12:40:25) 7123
24 000 Kč limit (27.09.2021 9:51:42) 7123
23 000 Kč 25.09.2021 16:21:04 1161
22 000 Kč 23.09.2021 21:12:04 1692
21 000 Kč 16.09.2021 22:12:54 1037
20 000 Kč 15.09.2021 20:13:39 8284
19 000 Kč 10.09.2021 8:12:49 488
18 000 Kč 08.09.2021 23:51:36 3776
17 000 Kč limit (06.09.2021 18:24:15) 2216
16 000 Kč 06.09.2021 18:24:16 28
15 000 Kč limit (03.09.2021 17:48:57) 2216
14 000 Kč limit (03.09.2021 17:48:56) 6491
13 000 Kč limit (03.09.2021 17:48:32) 6491
12 000 Kč 03.09.2021 17:48:33 2216
11 000 Kč limit (03.09.2021 9:31:51) 6491
10 000 Kč limit (03.09.2021 9:31:50) 2533
1 900 Kč limit (02.09.2021 21:32:07) 2533
1 800 Kč 02.09.2021 21:32:08 3699
1 700 Kč limit (02.09.2021 20:08:37) 2533
1 600 Kč 02.09.2021 20:08:38 849
1 500 Kč limit (02.09.2021 18:13:05) 2533