Václav Špála - Zátiší s ovocem

Detail položky

Detail položky

Litografie, 33x40 cm. Signováno vpravo dole v tisku V. Špála 39. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
24629. Zátiší s ovocem
Dražba ukončena:15.11.2018 21:33:06
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 000 Kč limit (15.11.2018 21:27:24) 101
5 000 Kč limit (15.11.2018 21:27:25) 104
4 900 Kč limit (15.11.2018 21:27:05) 101
4 800 Kč 15.11.2018 21:27:06 104
4 700 Kč limit (15.11.2018 21:27:02) 101
4 600 Kč 15.11.2018 21:27:03 104
4 500 Kč limit (15.11.2018 21:26:59) 101
4 400 Kč 15.11.2018 21:27:00 104
4 300 Kč limit (15.11.2018 21:26:56) 101
4 200 Kč 15.11.2018 21:26:57 104
4 100 Kč limit (15.11.2018 21:26:52) 101
4 000 Kč 15.11.2018 21:26:53 104
3 900 Kč limit (15.11.2018 21:26:44) 101
3 800 Kč 15.11.2018 21:26:45 104
3 700 Kč limit (15.11.2018 21:26:19) 101
3 600 Kč 15.11.2018 21:24:35 104
3 500 Kč 15.11.2018 21:21:43 101
3 400 Kč 15.11.2018 21:19:16 104
3 300 Kč 15.11.2018 21:15:17 101
3 200 Kč 15.11.2018 8:26:41 2216
3 100 Kč 14.11.2018 22:20:27 457
3 000 Kč 14.11.2018 19:08:31 2216
2 900 Kč 13.11.2018 15:43:39 3250
2 800 Kč 12.11.2018 6:02:03 2216
2 700 Kč 11.11.2018 20:18:15 2385
2 600 Kč 10.11.2018 23:43:13 2216
2 500 Kč 10.11.2018 19:57:03 1576
2 400 Kč 09.11.2018 17:10:31 2216
2 300 Kč 09.11.2018 14:48:16 3250
2 200 Kč 09.11.2018 5:21:25 2216
2 100 Kč 08.11.2018 23:04:30 3250
2 000 Kč 08.11.2018 17:32:36 1576
1 900 Kč 08.11.2018 4:37:24 2216
1 800 Kč 07.11.2018 22:03:10 1576
1 700 Kč 07.11.2018 4:03:17 2216
1 600 Kč 06.11.2018 17:49:55 3250
1 500 Kč 05.11.2018 17:37:09 2216
1 400 Kč 05.11.2018 16:39:47 3250
1 300 Kč 04.11.2018 7:10:10 2216
1 200 Kč 31.10.2018 2:29:00 1576
1 100 Kč 30.10.2018 19:13:56 3250
1 000 Kč 28.10.2018 22:03:52 1576
900 Kč 23.10.2018 17:00:52 3250
800 Kč 22.10.2018 19:02:44 1576
700 Kč 22.10.2018 11:42:39 488