Václav Špála - Zátiší s ovocem

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika na papíře, 20x24 cm, signováno vpravo dole VŠ 43, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
13115. Zátiší s ovocem
Dražba ukončena:12.10.2017 18:39:23
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 12.10.2017 18:34:23 598
7 500 Kč 12.10.2017 18:32:15 2533
7 000 Kč 09.10.2017 23:37:29 659
6 500 Kč 14.09.2017 18:02:35 2533
6 000 Kč limit (14.09.2017 18:02:25) 2015
6 000 Kč 14.09.2017 18:02:26 2533
5 500 Kč limit (14.09.2017 17:36:23) 2015
5 000 Kč 10.08.2017 13:55:08 2533