Václav Špála - Zátiší s jablky

Detail položky

Detail položky

Dobový tisk, 52x56 cm. Signováno vlevo dole v tisku V. Špála 35. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 60 cm

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
89287. Zátiší s jablky
Dražba ukončena:29.01.2023 21:02:35
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:27 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
27 000 Kč 29.01.2023 20:59:35 10744
26 000 Kč limit (29.01.2023 20:59:30) 6578
26 000 Kč 29.01.2023 20:59:31 10744
25 000 Kč limit (29.01.2023 20:59:25) 6578
24 000 Kč 29.01.2023 20:59:26 10744
23 000 Kč limit (29.01.2023 20:59:19) 6578
22 000 Kč 29.01.2023 20:59:20 10744
21 000 Kč limit (29.01.2023 20:59:08) 6578
20 000 Kč 29.01.2023 20:58:46 10744
19 000 Kč limit (29.01.2023 20:58:39) 6578
18 000 Kč 29.01.2023 20:58:40 10744
17 000 Kč limit (29.01.2023 20:58:34) 6578
16 000 Kč 29.01.2023 20:58:35 10744
15 000 Kč limit (29.01.2023 20:58:10) 6578
14 000 Kč 29.01.2023 20:57:19 10744
13 000 Kč limit (29.01.2023 20:57:09) 6578
13 000 Kč 29.01.2023 20:57:10 10744
12 000 Kč limit (29.01.2023 20:57:03) 6578
11 000 Kč 29.01.2023 20:57:04 10744
10 000 Kč limit (29.01.2023 20:56:09) 6578
9 500 Kč 29.01.2023 20:54:45 10744
9 000 Kč limit (29.01.2023 20:54:39) 6578
9 000 Kč 29.01.2023 20:54:40 10744
8 500 Kč limit (29.01.2023 20:54:29) 6578
8 000 Kč 29.01.2023 20:52:38 10744
7 500 Kč limit (29.01.2023 20:52:30) 6578
7 500 Kč 29.01.2023 20:52:31 10744
7 000 Kč limit (29.01.2023 20:52:18) 6578
6 500 Kč 29.01.2023 20:52:19 10744
6 000 Kč 29.01.2023 20:51:34 6578
5 500 Kč 29.01.2023 20:48:59 10744
5 000 Kč limit (29.01.2023 20:48:53) 6578
4 900 Kč 29.01.2023 20:48:54 10744
4 800 Kč limit (29.01.2023 20:48:47) 6578
4 700 Kč 29.01.2023 20:48:48 10744
4 600 Kč limit (29.01.2023 20:48:42) 6578
4 500 Kč 29.01.2023 20:48:43 10744
4 400 Kč limit (29.01.2023 20:48:33) 6578
4 300 Kč 29.01.2023 20:48:34 10744
4 200 Kč limit (29.01.2023 20:48:26) 6578
4 100 Kč 29.01.2023 20:48:27 10744
4 000 Kč limit (29.01.2023 20:48:17) 6578
3 900 Kč 29.01.2023 20:48:18 10744
3 800 Kč limit (29.01.2023 20:48:04) 6578
3 700 Kč 29.01.2023 20:48:05 10744
3 600 Kč limit (29.01.2023 20:47:58) 6578
3 500 Kč 29.01.2023 20:47:59 10744
3 400 Kč limit (29.01.2023 20:47:53) 6578
3 300 Kč 29.01.2023 20:47:54 10744
3 200 Kč limit (29.01.2023 20:47:47) 6578
3 100 Kč 29.01.2023 20:47:48 10744
3 000 Kč limit (29.01.2023 20:47:40) 6578
2 900 Kč 29.01.2023 20:47:41 10744
2 800 Kč limit (29.01.2023 20:47:34) 6578
2 700 Kč 29.01.2023 20:47:35 10744
2 600 Kč limit (29.01.2023 20:45:26) 6578
2 500 Kč limit (29.01.2023 20:45:25) 11783
1 400 Kč limit (29.01.2023 18:02:41) 11783
1 300 Kč 29.01.2023 18:02:42 6578
1 200 Kč limit (21.01.2023 18:25:33) 11783
1 100 Kč 21.01.2023 18:25:34 6578
1 000 Kč 18.01.2023 8:58:12 11783