Václav Špála - Vltava u Chvatěrub

Detail položky

Detail položky

Akvarel, 29x40 cm. Signováno a datováno vpravo dole V. Špála 1923. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
58463. Vltava u Chvatěrub
Dražba ukončena:28.04.2021 20:18:15
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:130 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
130 000 Kč 28.04.2021 20:13:15 1762
120 000 Kč limit (28.04.2021 20:08:47) 2509
120 000 Kč 28.04.2021 20:08:48 7123
110 000 Kč limit (28.04.2021 20:04:43) 2509
100 000 Kč 28.04.2021 20:04:44 3574
95 000 Kč limit (28.04.2021 19:57:15) 2509
90 000 Kč 28.04.2021 19:57:16 1762
85 000 Kč 28.04.2021 17:24:11 2509
80 000 Kč 18.04.2021 20:22:12 754
75 000 Kč 15.04.2021 1:05:06 8467
70 000 Kč limit (14.04.2021 0:29:41) 2346
70 000 Kč 14.04.2021 0:29:42 5712
65 000 Kč limit (04.04.2021 22:19:16) 2346
60 000 Kč 03.04.2021 13:39:49 5912
55 000 Kč limit (03.04.2021 6:36:03) 8467
50 000 Kč limit (03.04.2021 6:36:02) 2216
47 000 Kč limit (03.04.2021 6:35:39) 8467
46 000 Kč 03.04.2021 6:35:40 2216
45 000 Kč limit (02.04.2021 23:28:21) 8467
44 000 Kč limit (02.04.2021 23:28:20) 6256
41 000 Kč limit (02.04.2021 21:11:08) 6256
40 000 Kč limit (02.04.2021 21:11:07) 121
36 000 Kč limit (02.04.2021 16:39:46) 121
35 000 Kč limit (02.04.2021 16:39:45) 6256
32 000 Kč limit (02.04.2021 14:53:15) 6256
31 000 Kč limit (02.04.2021 14:53:14) 2346
26 000 Kč limit (02.04.2021 14:52:42) 2346
25 000 Kč limit (02.04.2021 14:52:41) 6256
19 000 Kč limit (02.04.2021 11:41:58) 2346
18 000 Kč 02.04.2021 11:41:59 3349
17 000 Kč limit (02.04.2021 10:51:16) 2346
16 000 Kč 02.04.2021 9:45:14 659
15 000 Kč limit (02.04.2021 3:22:26) 2346
15 000 Kč limit (02.04.2021 3:22:27) 2216
9 000 Kč limit (02.04.2021 3:22:06) 2346
8 500 Kč limit (02.04.2021 3:22:05) 2216
4 500 Kč limit (02.04.2021 3:21:38) 2346
4 400 Kč 02.04.2021 3:21:39 2216
4 300 Kč limit (01.04.2021 23:52:29) 2346
4 200 Kč 01.04.2021 23:52:30 2533
4 100 Kč limit (01.04.2021 23:52:05) 2346
4 000 Kč 01.04.2021 23:52:06 2533
3 900 Kč limit (01.04.2021 23:51:59) 2346
3 800 Kč 01.04.2021 23:52:00 2533
3 700 Kč limit (01.04.2021 23:51:55) 2346
3 600 Kč 01.04.2021 23:51:56 2533
3 500 Kč limit (01.04.2021 23:51:51) 2346
3 400 Kč 01.04.2021 23:51:52 2533
3 300 Kč limit (01.04.2021 23:51:45) 2346
3 200 Kč 01.04.2021 23:51:46 2533
3 100 Kč limit (01.04.2021 23:51:39) 2346
3 000 Kč 01.04.2021 23:51:40 2533
2 900 Kč limit (01.04.2021 23:51:34) 2346
2 800 Kč 01.04.2021 23:51:35 2533
2 700 Kč limit (01.04.2021 23:51:30) 2346
2 600 Kč 01.04.2021 23:51:31 2533
2 500 Kč limit (01.04.2021 23:51:26) 2346
2 400 Kč 01.04.2021 23:51:27 2533
2 300 Kč limit (01.04.2021 23:51:20) 2346
2 200 Kč 01.04.2021 23:51:21 2533
2 100 Kč limit (01.04.2021 23:14:05) 2346
2 000 Kč 01.04.2021 23:14:06 2734
1 900 Kč limit (01.04.2021 23:04:34) 2346
1 800 Kč 01.04.2021 23:04:35 2880
1 700 Kč limit (01.04.2021 23:00:48) 2346
1 600 Kč 01.04.2021 23:00:49 849
1 500 Kč limit (01.04.2021 22:59:48) 2346