Václav Špála - Sběr jablek

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 16,5x11cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Špála. Dvojlist. V upomínku na výstavu Václavy Špály v květnu 1944 v Brně.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
55269. Sběr jablek
Dražba ukončena:13.01.2021 21:54:50
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 700 Kč 13.01.2021 21:49:50 6675
4 600 Kč 13.01.2021 21:49:00 4418
4 500 Kč 13.01.2021 21:46:41 6675
4 400 Kč 13.01.2021 21:45:48 143
4 300 Kč 13.01.2021 21:45:01 6675
4 200 Kč 13.01.2021 21:44:04 143
4 100 Kč 13.01.2021 21:27:15 6675
4 000 Kč limit (13.01.2021 21:27:01) 143
3 900 Kč 13.01.2021 21:27:02 6675
3 800 Kč limit (13.01.2021 21:25:20) 143
3 700 Kč 13.01.2021 21:17:05 6675
3 600 Kč 13.01.2021 21:10:04 457
3 500 Kč 13.01.2021 14:49:22 2216
3 400 Kč 13.01.2021 13:23:01 7418
3 300 Kč 07.01.2021 12:48:26 2216
3 200 Kč 07.01.2021 8:54:10 3486
3 100 Kč 07.01.2021 5:56:56 2216
3 000 Kč 06.01.2021 22:26:25 3486
2 900 Kč 06.01.2021 17:47:50 2216
2 800 Kč 06.01.2021 17:27:51 457
2 700 Kč 06.01.2021 14:49:46 3486
2 600 Kč 06.01.2021 12:34:08 2216
2 500 Kč 06.01.2021 11:47:52 3486
2 400 Kč 05.01.2021 16:58:46 2216
2 300 Kč 05.01.2021 13:16:52 3486
2 200 Kč 02.01.2021 19:52:07 2216
2 100 Kč 02.01.2021 18:45:11 457
2 000 Kč 01.01.2021 15:19:46 2216
1 900 Kč 01.01.2021 11:27:34 3773
1 800 Kč 31.12.2020 15:23:57 2216
1 700 Kč 31.12.2020 14:11:23 659
1 600 Kč 27.12.2020 17:32:45 2216
1 500 Kč limit (27.12.2020 17:32:33) 143
1 400 Kč 27.12.2020 17:32:34 2216
1 300 Kč limit (27.12.2020 17:32:23) 143
1 200 Kč 27.12.2020 17:32:24 2216
1 100 Kč limit (27.12.2020 17:32:03) 143
1 000 Kč 27.12.2020 17:32:04 2216
900 Kč limit (27.12.2020 17:31:51) 143
800 Kč 27.12.2020 17:31:52 2216
700 Kč limit (27.12.2020 15:51:33) 143
600 Kč 27.12.2020 11:25:07 849
500 Kč 25.12.2020 4:59:08 2216