Václav Špála - Rodina

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Kresba, 40x30 cm. Signováno vlevo dole Špála. Datace skryta pod paspartou. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
70897. Rodina
Dražba ukončena:13.01.2022 23:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč limit (13.01.2022 23:10:30) 5629
13 000 Kč 13.01.2022 23:10:31 7237
12 000 Kč limit (13.01.2022 23:10:09) 5629
11 000 Kč limit (13.01.2022 23:10:08) 7237
9 000 Kč limit (13.01.2022 22:53:54) 7237
8 500 Kč 13.01.2022 22:45:47 5709
8 000 Kč 13.01.2022 22:37:57 7237
7 500 Kč 13.01.2022 22:30:08 5709
7 000 Kč 13.01.2022 22:28:02 7237
6 500 Kč limit (13.01.2022 22:27:53) 5709
6 000 Kč 13.01.2022 22:27:54 7237
5 500 Kč 13.01.2022 22:26:46 5709
5 000 Kč limit (13.01.2022 22:24:17) 7237
4 900 Kč 13.01.2022 22:24:18 5709
4 800 Kč limit (13.01.2022 22:20:52) 7237
4 700 Kč 13.01.2022 22:20:53 5709
4 600 Kč limit (13.01.2022 22:19:46) 7237
4 500 Kč limit (13.01.2022 22:19:45) 5709
4 400 Kč limit (13.01.2022 22:19:24) 5709
4 300 Kč 13.01.2022 22:19:25 7237
4 200 Kč 12.01.2022 22:51:45 5709
4 100 Kč limit (12.01.2022 22:50:38) 7237
4 100 Kč 12.01.2022 22:50:39 5709
4 000 Kč limit (12.01.2022 22:49:15) 7237
3 900 Kč 12.01.2022 22:49:16 5709
3 800 Kč limit (12.01.2022 22:48:00) 7237
3 700 Kč 12.01.2022 22:48:01 5709
3 600 Kč limit (12.01.2022 22:47:29) 7237
3 500 Kč 12.01.2022 22:47:30 5709
3 400 Kč limit (12.01.2022 22:46:46) 7237
3 300 Kč 12.01.2022 22:46:47 5709
3 200 Kč limit (12.01.2022 22:31:55) 7237
3 100 Kč 12.01.2022 22:31:56 5709
3 000 Kč limit (12.01.2022 22:30:30) 7237
2 900 Kč 12.01.2022 22:30:31 5709
2 800 Kč limit (12.01.2022 22:30:15) 7237
2 700 Kč 12.01.2022 22:30:16 5709
2 600 Kč limit (12.01.2022 21:13:28) 7237
2 500 Kč limit (12.01.2022 21:13:27) 5709
2 300 Kč 12.01.2022 15:06:43 5709
2 200 Kč 12.01.2022 13:29:57 7237
2 100 Kč 11.01.2022 23:44:17 5709
2 000 Kč 03.01.2022 18:04:51 2880
1 900 Kč limit (03.01.2022 18:04:44) 826
1 800 Kč 03.01.2022 18:04:45 2880
1 700 Kč limit (03.01.2022 18:04:26) 826
1 600 Kč 03.01.2022 18:04:27 2880
1 500 Kč 03.01.2022 12:52:56 826
1 400 Kč 31.12.2021 1:02:19 817
1 300 Kč 29.12.2021 13:11:17 2880
1 200 Kč 29.12.2021 10:32:22 9322
1 100 Kč 28.12.2021 22:35:38 2880
1 000 Kč 25.12.2021 15:23:50 143