Václav Špála - Portrét dívky

Detail položky

Detail položky

Kresba tuší, 12x10 cm. Signováno vpravo dole V. Špála s věnováním. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
38932. Portrét dívky
Dražba ukončena:12.12.2019 21:21:11
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 12.12.2019 21:16:02 3776
6 000 Kč 12.12.2019 6:44:08 6109
5 500 Kč 11.12.2019 16:56:39 1011
5 000 Kč limit (11.12.2019 16:56:30) 121
5 000 Kč limit (11.12.2019 16:56:31) 1011
4 000 Kč limit (11.12.2019 16:56:09) 121
3 900 Kč 11.12.2019 16:56:10 1011
3 800 Kč limit (11.12.2019 16:55:57) 121
3 700 Kč 11.12.2019 16:55:58 1011
3 600 Kč limit (09.12.2019 21:26:51) 121
3 500 Kč 09.12.2019 21:26:52 238
3 400 Kč limit (09.12.2019 21:26:38) 121
3 300 Kč 09.12.2019 21:26:39 238
3 200 Kč limit (06.12.2019 18:36:39) 121
3 100 Kč 06.12.2019 18:36:40 1011
3 000 Kč limit (06.12.2019 17:42:42) 121
2 900 Kč limit (06.12.2019 17:42:41) 2844
2 700 Kč limit (05.12.2019 9:54:03) 121
2 600 Kč 05.12.2019 9:06:36 5912
2 500 Kč limit (04.12.2019 9:44:23) 5970
2 500 Kč 04.12.2019 9:44:24 6021
2 400 Kč limit (02.12.2019 20:08:23) 5970
2 300 Kč 02.12.2019 19:53:04 5929
2 200 Kč 02.12.2019 10:08:00 659
2 100 Kč 01.12.2019 20:18:42 5520
2 000 Kč 01.12.2019 13:48:35 5215
1 900 Kč 01.12.2019 0:50:09 1011
1 800 Kč 30.11.2019 23:18:38 3776
1 700 Kč 30.11.2019 15:14:58 5912
1 600 Kč 30.11.2019 10:39:59 1692
1 500 Kč 29.11.2019 22:03:52 1489
1 400 Kč 29.11.2019 20:59:29 5212
1 300 Kč 29.11.2019 15:42:11 5912
1 200 Kč limit (29.11.2019 15:42:06) 5215
1 100 Kč 29.11.2019 15:42:07 5912
1 000 Kč 29.11.2019 12:19:27 5215
900 Kč 29.11.2019 8:32:44 6056
800 Kč 28.11.2019 23:47:27 849