Václav Špála - Podzimní sběr

Detail položky

Detail položky

Linoryt, 17x11 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Špála, pravděpodobně ne rukou autora. Příloha Veraikonu. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
56816. Podzimní sběr
Dražba ukončena:17.03.2021 20:37:04
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 800 Kč limit (17.03.2021 20:32:03) 1003
2 800 Kč 17.03.2021 20:32:04 849
2 700 Kč limit (17.03.2021 20:30:52) 1003
2 600 Kč 17.03.2021 20:29:43 849
2 500 Kč 17.03.2021 20:28:10 1003
2 400 Kč 17.03.2021 20:27:45 849
2 300 Kč 17.03.2021 20:23:25 1003
2 200 Kč 17.03.2021 20:21:33 8467
2 100 Kč 17.03.2021 20:16:54 1003
2 000 Kč limit (17.03.2021 20:16:48) 3589
1 900 Kč 17.03.2021 20:16:49 1003
1 800 Kč limit (17.03.2021 19:46:12) 3589
1 700 Kč 17.03.2021 19:46:13 1252
1 600 Kč limit (17.03.2021 19:11:15) 3589
1 500 Kč limit (17.03.2021 19:11:14) 7407
1 300 Kč limit (17.03.2021 18:38:17) 7407
1 200 Kč 17.03.2021 18:38:18 6056
1 100 Kč limit (17.03.2021 18:38:06) 7407
1 000 Kč 17.03.2021 18:38:07 6056
900 Kč limit (17.03.2021 16:04:56) 7407
800 Kč 16.03.2021 16:59:03 6056
700 Kč 15.03.2021 20:49:24 8459
600 Kč 03.03.2021 14:11:35 849
500 Kč 24.02.2021 15:56:59 1101